Chci si půjčit

Před zapůjčení díla se zájemce musí zaregistrovat. Registrace je zdarma na základě předložení dokladu totožnosti a podepsání knihovního řádu, zápůjčních podmínek artotéky a podmínek pro zacházení se zapůjčenými díly.

Pokud ještě nejste členy artotéky, zaregistrovat se můžete zde, nebo osobně přímo v artotéce.

Jak to funguje

  1. rezervujte si dílo online v katalogu nebo si přijďte osobně vybrat do artotéky v MG (najedenou si lze zapůjčit maximálně tři práce)
  2. vybrané/rezervované dílo pro vás zabalíme (balné je v ceně zápůjčky)
  3. zaplatíte zápůjční poplatek (platba pouze v hotovosti osobně v artotéce MG) a dílo si odnesete, v případě vašeho zájmu zajistíme i transport (zpoplatněná služba dle rozměru obrazu)
  4. jeden měsíc až půl roku se těšíte z obrazu
  5. dílo vrátíte nebo si dobu zápůjčku prodloužíte (mailem, telefonicky) a doplatíte prodlouženou dobu zápůjčky až při osobním vrácení obrazu

Cena

Ceny jsou uvedeny za zapůjčení jednoho díla na jeden měsíc.

Základní Snížené (Studenti,senioři, Přátelé MG) Právnické osoby Roční (11 měsíčních zápůjček) Roční (22 měsíčních zápůjček)
Práce na papíře 50,- 35,- 100,- Základní 500,- Snížené 350,- Základní 1000,- Snížené 700,-
plátna 150,- 105,- 300,- * * * *

* Zapůjčení plátna na jeden měsíc odpovídá třem měsíčním zápůjčkám.

Registrace do artotéky a zapůjčení díla umožňuje zájemci využívat také služeb knihovny.

V rámci zápůjčního poplatku je zahrnuto i pojištění děl z hřebíku na hřebík, tedy po celou dobu zápůjčky včetně transportu.

Transport

Všechny práce jsou pro účely zapůjčení pojištěny a pro transport chráněny kartonovým obalem. Při zapůjčení rozměrnějšího díla zajišťuje galerie také jeho transport, instalaci a deinstalaci (zpoplatněná služba). V případě zájmu se obraťte na tým artotéky.