DARUJTE VYPŮJČENÍ UMĚLECKÝCH DĚL
V knihovně v Pražákově paláci můžete zakoupit dárkové poukazy na vypůjčení uměleckých děl z artotéky. Poukazy jsou k dispozici za 350 a 500 Kč. Ke každému poukazu obdržíte jeden měsíc výpůjčky zdarma.
Otvírací doba přes vánoční svátky
Knihovna bude během vánočních svátků ve dnech 24. 12. 2018 - 1. 1. 2019 uzavřena.
Komentovaná prohlídka artotéky
19. 5. v 19:00 proběhne komentovaná prohlídka artotéky s Táňou Šedovou. Akce je součástí Brněnské muzejní noci (www.brnenskamuzejninoc.cz)
Rodinné odpoledne: Co je to artotéka?
Znáte nějakou půjčovnu obrazů? Pojďme si společně prohlédnout originály obrazů, grafik a kreseb v jedné z nich − v nové Artotéce Moravské galerie.
Společně se seznámíme s tím, jak se umělecká díla dostávají do sbírek galerie a jak do naší "knihovny umění", zahrajeme si výtvarný kvíz a vytvoříme si galerii ze svého vlastního pokoje, do kterého si půjčíme obraz z Artotéky. A který to bude? To už necháme na vašem výběru. Program v nově zrekonstruované knihovně pro celou rodinu s Terezou Záchovou a Táňou Šedovou.
Naši umělci v Panelandu
Navštivte naši výstavu Paneland v Uměleckoprůmyslovém muzeu MG, kde můžete naživo vidět díla dvou umělců ze sbírky Artotéky, Tomáše Džadoně a Jana Šrámka!
První vypůjčka
Přijďte si do naší nové Artotéky půjčit umění.
Celistvý pohled na umění
Knihovna Moravské galerie se stává místem, které zprostředkovává celistvý pohled na umění. Můžete si zde zapůjčit nejen uměleckohistorické publikace, ale i originály uměleckých děl současných autorů.
Artotéka otevřena!
Od 12.10. 2017 si můžete půjčit umělecké dílo domů!